Teamleider Kwaliteit & Controle
- HBO/WO
- Tilburg, Sittard, Goes
- Internal Auditdienst
- 34 tot 38 uur
- 5.047 - 7.210
Waar kom je terecht als je een passie voor de zorg, digitalisering en kwaliteit wilt combineren? Juist: op de Internal Audit afdeling binnen CZ. Tom Verharen heeft het er al ruim zeven jaar naar zijn zin, waarvan 1 jaar bij het CIO Office en inmiddels zes jaar bij Internal Audit. In die tijd heeft hij de afdeling vanuit verschillende rollen gezien. Want als hij ergens op aan gaat, is het verandering. Dan zit je hier wel goed.
Zowel de wereld van de zorg als die van digitalisering is Tom niet vreemd. Voor zijn stap naar CZ werkte hij bij het Elisabeth-TweeSteden Ziekenhuis in Tilburg als Hoofd ICT Project & Advies en als projectleider van het Elektronisch Patiënten Dossier, direct na de fusie van de Tilburgse ziekenhuizen. Tijdens zijn master Health Administration ontdekte Tom zijn interesse in innovatie en kwaliteit. “Ik kwam in contact met mijn huidige leidinggevende en gaf aan dat ik graag een studie IT Auditing wilde doen om nog beter bij de rol te passen. Dat commitment gingen we samen aan.” Zo startte Tom als Medior IT-Auditor, terwijl hij al vanaf dag één verder leerde.
Doorstappen binnen de muren
Tom omschrijft zichzelf als een bezige bij. Altijd op zoek naar iets nieuws om te doen. “Als dingen zich herhalen, dan vind ik het snel niet meer leuk”, bevestigt hij. Dat sluit helemaal aan op Toms loopbaan binnen CZ de afgelopen zeven jaar. Je zou het intern jobhoppen kunnen noemen. “Na het behalen van mijn opleiding werd ik Senior IT-Auditor en later Quality Assurance Manager bij de afdeling Data & IT. Daar ben ik nog Lead geweest van het Quality Management team. Hier heb ik veel collega’s leren kennen met een passie voor het vak en voor CZ.” Maar de Audit afdeling lonkte. “Als Auditor kun je overal met een goede blik een kijkje in de keuken nemen, zowel binnen CZ als bij partners. Dat miste ik.” Gelukkig stond de deur meteen weer open voor Tom en zit hij inmiddels als Manager Internal Audit op zijn plek.
Altijd een reden om samen te zijn
“Onze afdeling bestaat uit een leuke mix van collega’s. De afgelopen jaren is er ook een aantal jongere collega’s begonnen. Het is een compacte afdeling met veel ruimte voor persoonlijk contact. Lief en leed wordt gedeeld aan de statafel midden op de afdeling.” Het team van Tom klinkt als een fijne, warme groep mensen. Wat hen nog meer typeert? “Onze happy officers! Zij organiseren regelmatig een leuke activiteit voor ons team. Een aanrader: het discgolfen in het Stadsbos van Tilburg. Dicht bij de Warande en lekker buiten in de natuur.”
Pionieren en…trainen?
Continu bezig blijven, innoveren en kennis opdoen; dat is Tom. Een pionier kun je hem wel noemen. Dat bleek ook uit zijn afstudeeropdracht van de audit-opleiding. “We mochten de auditopdracht bij CZ doen. Onze afdeling probeert elk jaar een groep studenten een audit te laten uitvoeren. Dus besloten we een audit te doen naar ons Security Operations Center. Daar bleek nog geen audit framework voor te bestaan, dus creëerden we die.” Niet zomaar een, Tom en zijn medestudenten wonnen er een innovatieprijs mee. “Daar ben ik erg trots op. Het helpt CZ en ook andere bedrijven en instellingen met digitale weerbaarheid.”
Dat pionieren stopte niet: op dit moment werkt de auditafdeling, samen met Data & IT, aan de tweede ronde van het IT-verslag. Drie jaar geleden draaide CZ hier als eerste organisatie een pilot op. “Als deelnemer van de NOREA werkgroep maakten we een framework (het International Digital Reporting Standard) waarmee bedrijven verantwoording kunnen afleggen over digitalisering. Vorig jaar voerden we onze eerste nulmeting op Artificial Intelligence uit en nu zijn we als auditafdeling volop bezig om onze AI kennis te vergroten, zowel in eigen gebruik als in het beoordelen van AI-toepassingen.”
Je zou haast denken dat de Manager Internal Audit nauwelijks tijd heeft voor andere zaken, maar niets is minder waar. Dankzij een fijne werk-privébalans vind je Tom geregeld langs de lijn. “Op maandagen kan ik wat eerder stoppen, zodat ik het voetbalteam van mijn zoon kan trainen, jongens onder 15. Dat is soms net zo pittig als mijn werk. Ik probeer ze wat te leren en leer zelf ook nog een hoop van het begeleiden van die jonge kerels”, lacht Tom.