Risk & Compliance Officer Operations
Van RCSA tot AI: jij bent hét aanspreekpunt voor Risk & Compliance.
- WO
- Tilburg
- Staff & Support
- 32 tot 38 uur
- 4.389 - 6.271
Hoe is het om je aan te sluiten bij de Transformation & People-divisie? Vraag het aan Sophie Donders en je hebt een gezellig uurtje. Sinds januari 2025 werkt ze als processpecialist voor team HR Operations. Ze brengt er structuur, vaart en een positieve vibe. Vanuit haar achtergrond in events en hartstocht voor goedlopende processen (ja, echt), helpt ze CZ efficiënter, compliant en fijner werken. Een perfect onboardingproces maakt haar net zo blij als een goed georganiseerde, hectische festivaldag. Waarom deze parallel? Dat ontdek je in haar verhaal.
Toen ze afstudeerde zou Sophie de festivalwereld instappen, met name in de hardcorescene, om precies te zijn. Haar diploma Leisure & Eventmanagement haalde ze in coronatijd. Niet ideaal. Haar eigen bedrijf in crew-, vrijwilligers-, artiestenbegeleiding en coördinatie zette ze door, maar ze maakte daarbij een uitstap naar recruitment. Eerst als recruiter en later als vestigingsmanager bij een bekende start-up. En nu zit ze volledig op haar plek bij CZ. “Ik wilde professionaliseren en het idee dat ik indirect een bijdrage kon leveren aan toegankelijke zorg sprak me direct aan.”
Sophie krijgt het gedaan
De overstap was wel even wennen. “Ik kwam van een plek waar hard werken hand in hand ging met een echte borrelcultuur, en waar de gemiddelde leeftijd 28 jaar was. Bij CZ zijn er genoeg collega’s met 28 jaar ervaring. Dat contrast vond ik spannend. Maar het heeft een gigantisch voordeel, naast de maatschappelijke component: we denken goed na voor we iets doen en krijgen ook gedaan wat we voor ogen hebben. Er is hier veel meer rust. Minder ‘hup, gaan!’ en meer nadenken voor je doet. We werken als team absoluut naar een doel toe, de mindset die ik in al ‘mijn’ projecten zie, is: we gaan dit project goed afronden.”
Proces #1: onboarding
Eigenlijk stelt Sophie zich het liefst op als praatpaal voor collega’s. “Ik organiseer brown-papersessies, waarin we alle uitdagingen rondom een proces ophalen. Waarna ik dat spinnenweb ontwar, herschik en met collega’s opnieuw inricht.” Iedere waarom-vraag die ze stelt, maakt het spinnenweb groter. “Een extra voordeel van de ervaring die mijn collega’s hebben: in de divisie waarbinnen ik werk weten collega’s precies bij wie ik moet zijn voor een specifieke vraag, en vooral ook de mogelijke oplossing uit dat web.” Voor het eerste grote proces waaraan Sophie werkte, was dat een must: het ‘in dienst’-proces bleek zeer omvangrijk. Maar nu gaat het eerste deel live, waar ze - terecht - heel trots op is. “In een half jaar ben ik al zo ver geprofessionaliseerd in procesmanagement. Mede dankzij collega’s, een externe opleiding en de verantwoordelijkheid die ik krijg.”
‘Ik verwacht niet direct reactie terug’
De e-mailhandtekening van Sophie spreekt boekdelen: ‘Ik werk graag flexibel, dus je kunt ook in het weekend, ‘s avonds of op mijn vrije dag een mailtje van mij ontvangen. Geen zorgen, ik verwacht niet dat je direct reageert.’ Waarom? “We werken met sprints in twee weken. Die weken zitten helemaal gevuld, maar je deelt zelf in hoe. Ik vind het fijn om ‘s avonds te werken, zodat ik einde van de ochtend of middag kan crossfitten, hockeyen of hardlopen. Als ik in het weekend op een festival werk, klap ik ook gerust de laptop nog even open. Zoals tussen het inchecken van artiesten door. Tenzij het ineens heel hectisch is, als er bijvoorbeeld onweer uitbreekt. Dan heb ik de handen vol en moet ik halsoverkop met slimme oplossingen komen … Maar over het algemeen heb ik best wat rustige momenten, dan houd ik CZ in het achterhoofd.” Toch is de laptop vaak ook dicht buiten kantooruren. “Voor familie, vrienden of een goed boek maak ik uiteraard ook graag tijd.”